Alex-Edward Raus tuli klassikalises jõutõstmises juuniorite maailmameistriks!

5.-14. juunil Soomes Salos peetud klassikalise jõutõstmise maailmameistrivõistlustel tuli Alex-Edward Raus juuniorite maailmameistriks kehakaalus -105kg kogusummaga 780 kg. Alex oli tugevaim ka kükis ja lamades surumises vastavalt tulemustega 300 kg ja 190 kg. Alexi edu lähimate konkurentide ees oli mäekõrgune. Alexi jaoks oli tegemist juba kolmanda maailmameistritiitliga ja sellega on saanud hakkama ainulaadse saavutusega olles tulnud maailmameistriks kolmes erinevas vanuseklassis (noored, juuniorid, avatud klass). Juuniorite vanuseklassis osales veel Harri Olak, kes saavutas kehakaalus -74 kg kogusummaga 577.5 kg kuuenda koha.

Avatud klassis tuli Siim Rast üliraskekaalus (120+) jõutõmbes kolmandaks tulemusega 342.5 kg. Meie vägilane kogus kolme alaga kokku 895 kg, saades sellega tihedas konkurentsis 9. koha. Kaalukategoorias -105 kg sai Rait Sagor kogusummaga 802.5 kg viienda koha. Pronksmedalist jäi teda lahutama konkurentidest raskem kehakaal. Üksikala tulemused olid 285 kg kükis, 187.5 kg lamades surumises ja 330 kg jõutõmbes. Veel olid eestlastest avatud klassis võistlustules Tiit Saarma (8. koht), Aimar Kuusnõmm (10.), Siim Sammalkivi (11.), Marianna Bogdanova (13.) ja Rait Veski (14.). Lisaks väärtusliku võistluskogemuse saamisele püstitasid Marianna Bogdanova, Siim Sammalkivi ja Rait Veski ka oma kaalukategooria Eesti rekordeid.

Veteranide hulgas hoolitsesid medalite eest Elmar Põldsalu ja Mihkel Laurits. Üle 60 aastaste hulgas saavutas Elmar Põldsalu oma esimesetel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel kaalukategoorias -59 kg hõbemedali tulemusega 337.5 kg. Lisaks oli ta esimene jõutõmbes tulemusega 162.5 kg ja teine kükis tulemusega 120 kg. Meie kõige vanem aktiivne jõutõstja, 1944. aastal sündinud Mihkel Laurits, võitis kaalukategoorias -105 kg pronksi tulemusega 457.5. Lisaks sai ta teise koha kükis tulemusega 160 kg ja kolmanda koha jõutõmbes 195 kilogrammiga. Kõige nooremate veteranide, üle 40 aastaste hulgas saavutas Peep Päll kaalukategoorias -66 kg 7. koha ja Siret Sügis kaalukategoorias -63 kg 10. koha.

Järgmisel aastal saab maailmatasemel klassikalist jõutõstmist näha Tartus, kui 7.-12. märtsini toimuvad Euroopa meistrivõistlused klassikalises jõutõstmises.

pildi autor: Killu Vunk