XXIX SELLi mängude jõutõstmisvõistlused

24.-26.mail toimusid Riias XXIX SELLi mängud, kus oli kavas ka klassikaline jõutõstmine. Jõutõstmisvõistlused toimusid tuntud Riia toitlustusasutuses – Lidos. Esmakordne oli paljudele võistlejatele ka see, et võisteldi väljas! Eestit olid esindamas TÜ, SKA, EMÜ ja TTÜ jõutõstjad/tudengid ning Erkki Hirsnik Berliini Humboldti Ülikoolist.

Naiste -63 kg kategoorias arvestuses tuli võitjaks Anu Ellam (TÜ), kes püstitas isiklikud rekordid kükis (95 kg), surumises (52,5 kg) ja kogusummas (272,5 kg). Väga tasavägises võistluses jäi kolmandaks ja absoluutarvestuses teiseks Elerin Vunder (SKA), kes kaotas Venemaa juunioride koondislasele Alexandra Churkinale (kogusummas 2,5 kg ja 2,2 Wilksi punktiga). Elerin parandas ka mitte ametlikult jõutõmbe ja kogusumma Eesti juuniorite rekordeid -52 kg kaaluklassis (vastavalt 120 ja 260 kg).

Naiste +63 kg kategoorias jäi teiseks Johanna Lepp (TÜ), kes püstitas samuti isklikud rekordid kükis (105 kg) ja kogusummas (300 kg) ning ületas ka ametlikult kehtivat Eesti täiskasvanute rekordit lamades surumises (65 kg). Kategooria võit kuulus Sintija Pastarele (Riia Tehnika Ülikool), kelle kogusumma oli 307,5 kg.

Meeste arvestuses jäid paraku kõik kaalukategooriate võidud lõunanaabritele. Kuigi meie meestudengid püstitasid palju isiklikke ja ka mitteametlikke Eesti rekordeid ning kokku võideti 4 pronksmedalit ja 1 hõbemedal. Kuni 74 kg arvestuses võitis pronksmedali Allan Nikopensius (EMÜ). Kuni 83 kg sai samuti pronksmedali Jaano Saar (SKA). (Aivar Krupp (SKA) kahjuks kükis tulemust kirja ei saanud.)

Kuni 105 kg kategoorias hõivasid eestlased 2 pjedestaali kohta: II Erkki Hirsnik (BHÜ) ja III Tambet Artma (TÜ). Pronksmedali kindlustas Tambet alles viimase jõutõmbe katsega (267,5 kg)!

Üle 105 kg kategoorias oli Eesti tudengeid võistlemas 3. Elar Kraav (TÜ) võitis pronkmedali nii kaalukategoorias kui ka absoluutarvestuses (selle katekooria 2-le esimesele kuulus ka absoluutvõidu I ja II koht, aga vastupidises järjestuses. Kaalu võitja Martins Kruze lõpptulemused oli 827,5 kg ja 463 Wilksi ning absoluutvõitja Hacko Iljal 812,5 ja 475 Wilksi). Elar ületas ka mitteametlikult Eesti küki rekordit – 265 kg, surumises jäi 177,5 kg ning uuteks isiklikeks rekordnumbriteks on 325 kg jõutõmbes ja 767,5 kg kogusummas. Väga võimsa etteaste tegi ka Mihkel Raadik (TTÜ), kes parandas kõiki enda isklikke rekordeid, mis oleksid ka mitte ametlikud Eesti juuniorite rekordid kehakaalus kuni 120 kg. Mihkli tulemused: 260+180+290=730 kg. Viies oli Madis Pool (SKA) 650 kg.

Võistluste protokoll

Loodetavasti on klassikaline jõutõstmine kavas ka 2014.a. XXX juubelimängudel Tartus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga