Tallinn-Helsingi-Stockholm linnavõistlus klassikalises jõutõstmises – tulemused

Eile, 27. aprillil, toimus traditsiooniline Tallinn-Helsingi-Stockholm linnavõistlus klassikalises jõutõstmises. Tallinna võistkonda esindasid Laura Laan, Monika Aus, Rait Sagor, Aimar Kuusnõmm, Gunnar Kuusnõmm, Argo Erit ja Siim Rast. Võistlus toimus ilma varustuseta. Tulemused olid Tallinna koondise jaoks vägagi rõõmustavad – Tallinn oli järjekordselt võidukas, teisele kohale tuli Stockholmi võistkond ja kolmandaks jäi Helsingi.

Individuaalsetest tulemustest on kõige rohkem mainimist väärt Rait Sagori 343 kg jõutõmme, mis ületab avatud klassi maailmarekordit klassikalises jõutõmbes. Rekordit kahjuks ametlikult fikseerida ei olnud võimalik, sest selleks on vaja kolme rahvusvahelise kategooria kohtunikku ning žüriid. Rait Sagor sai ka võistluse parima meessportlase tiitli kogusummaga 778 kg. Järgmised 3 parimat olid samuti Tallinna tiimist: Argo Erit, Siim Rast ja Aimar Kuusnõmm. Argo Erit ja Aimar Kuusõmm püstitasid samuti Eesti rekordid klassikalises jõutõmbes – vastavalt 341 ja 257,5 kg.

Tallinna naistest oli parim absoluutkategoorias teise koha saanud Monika Aus, kes püstitas Eesti rekordid kükis (87,5 kg) ja kogusummas (270 kg). Head tulemused tegi ka Laura Laan, kellele kuuluvad uued Eesti rekordid jõutõmbes (157,5 kg)ja kogusummas (355 kg).

Protokoll

 

Tallinn-Helsingi-Stockholm 2013

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga