Siim Rast surus Eesti kõigi aegade suurima raskuse

Möödunud nädalavahetusel toimusid Kundas järjekordsed Eesti meistrivõistlused lamades surumises, kus tegi Eesti jõutõstmise ajalugu üliraskekaallane Siim Rast, surudes uueks kõigi aegade suurimaks raskuseks 302,5 kg. See tulemus tõi talle ka esmakordselt Eesti absoluutse meistritiitli. Siimust sai alles teine eestlane, kes on lamades surumises suutnud alistada maagilise 300 kilo piiri. Varasemalt on samaga hakkama saanud Kaido Leesmann, kes seekord pidi leppima teise kohaga. 272.5 kg andis talle võidu kaalukategoorias -120 kg ja veteranide absoluutarvestuses. Kolmas oli Tarmo Pärna, saades sirgetele kätele 252.5 kg. See tulemus tõi talle tihedas heitluses võidu kaalukategoorias -105 kg. Meeskondlikult õnnestus Eesti meistritiitlit kaitsta taaskord Spordiklubil Reval-Sport.

Juuniorite vanuseklassis tuli taaskord absoluutseks Eesti meistriks Alex-Edward Raus tulemusega 227.5 kg. Talle järgnesid Kristo Krõlov (205 kg) ja Harri Olak (177.5 kg). Noorte vanuseklassis oli absoluudi esikolmik järgmine: Andri Eric Külaviir (140kg), Mihkel Ruut (140 kg) ja Kristo Kaljumaa (105kg).

Märkimisväärne on ka missioonil raskelt viga saanud ja mõlemast jalast ilma jäänud Raigo Rootsi tulemus, kes surus kaalukategoorias kuni 74 kg 140 kilo.

Veteranide hulgas tuli M1 vanuseklassis võitjaks juba mainitud Kaido Leesmann, M2 vanuseklassis oli parim Kalev Martsepp (190 kg), M3 vanuseklassis Raul Randmäe (185 kg) ja kõige vanemate üle 70 aastaste (M4) hulgas väsimatu Mihkel Laurits (140 kg).

Naiste arvestuses tuli absoluutseks Eesti meistriks Johanna Lepp saades kirja 102.5 kg. Teine oli Carolin Siimenson tulemusega 95 kg ja kolmas Marianna Bogdanova 80 kilogrammiga.

PS: pildi autor: Henry Küla

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga