Lamades surumise EMV 2011 tulemused

Laupäeval 22. oktoobril toimusid Pärnus järjekordsed Eesti meistrivõistlused lamades surumises. Kohale olid tulnud Eesti parimad surujad.

Võistluse silmapaistvaimaks tulemuseks on Kaido Leesmanni poolt surutud uus absoluutne Eesti rekord 285kg! Meeste seas püstitasid Eesti rekordid ka Gunnar Kuusnõmm (180kg kaalukategoorias kuni 66kg), Andrei Koplik (190kg kaaluklassis -74kg) ja Taavi Pehme (245kg kategoorias kuni 120kg). Parimaks avatud klassi meeskonnaks tuli SK Reval-Sport koosseisus (Kaido Leesmann, Siim Rast, Rene Poljakov, Alexander Andrusenko).

Noortest oli kõige edukam Henri Haljand klubist SK Muskel-Sport, kes kategoorias -74kg surus 145kg, mis on uus noorte Eesti rekord selles kaaluklassis. Noorte võistkondlikus arvestuses tuli aga esimeseks SK Jõumees koosseisus Siim Jürgenstein, Ulvar Vahter, Jürgen Ots, Timmu Nõmm.

Meesjuunioride klassis võidutses noorte maailmameister Alex-Edward Raus, kes 99.9-kilosena surus 240kg, püstitades sellega uue Eesti rekordi nii juunioride kui ka avatud klassis. Parima juunioride meeskonna tiitli sai TÜ ASK, mida esindasid Alex-Edward Raus, Marko Mumm, Kaur-Mikk Pehme ja Siim Raja. Naiste seas oli parim Eleri Õisma klubist SK Sparta, kes kehakaalus kuni 63kg sai kirja uue Eesti rekordi 85kg.