Eesti meistrivõistlused lamades surumises 2015 – juhend

1. Võistluse eesmärk ja ülesanded

 • selgitada Eesti Vabariigi parimad lamades surujad noorte, juunioride, avatud ja Masters klassis nii individuaal- kui klubide arvestuses;
 • populariseerida jõutõstmist;
 • tugevdada sportlikke sidemeid

2. Võistluste organiseerimine, koht ja aeg

 • võistlusi organiseerib ja viib läbi Eesti Jõutõsteliit koostöös klubiga RSK sPORTKUNDA
 • võistluste direktor: Kaido Vahesalu tel. 50 318 40
 • võistluste peasekretär: Alexander Andrusenko tel. 52 47 989
 • võistluste peakohtunik: Marko Terasmaa tel. 55 580 251
 • võistlused toimuvad aadressil: Kunda Spordikeskus, Kasemäe 19, Kunda linn, Lääne-Virumaa
 • võistluste aeg: 18. aprill 2015, algus kell 10.00

3. Registreerimine

Eelregistreerimise tähtaeg on 07.03.2014 kell 23:00. Pärast eelregistreerimise lõppu võistlejaid juurde ei registreerita. Lõpliku registreerimise tähtaeg on 28.03.2015 kell 23:00. Pärast lõplikku registreerimist ei saa enam muuta valitud kehakaaluklassi.

Nii klubid kui ka individuaalsed võistlejad peavad saatma kaks teavitust oma osalemise kohta – nii eelregistreerimise kui ka lõpliku registreerimise jooksul. Kui ei saadeta lõplikku teavitust, siis sportlane registreeritakse maha ja see sportlane võistlema ei pääse!

NB! Kõik võistlejad peavad olema eelnevalt registreeritud, vastasel juhul võistlema ei lubata. Võistleja andmed (nimi, sünnikuupäev, klubi või asula, kaaluklass, kontakttelefon) tuleb saata e-mailidele alexander@powerlifting.ee, artur.lenbaum@gmail.com, ja kaidoleesmann@gmail.com (kõigile kolmele). E-maili pealkirjaks panna “EMV lamades surumises 2015”.

Võistleja peab maksma kõik osalemistasud Eesti Jõutõsteliidu arvele Swedbank a/a EE592200001120201788, märkides selgituse lahtrisse ees- ja perekonnanime ja „Lamades surumise EMV osalemistasu“. Maksmise tähtaeg: 28.03.2015

4. Osalemistasud

NB! Pärast võistlustele registreerimist EJTL osavõtutasu ei tagasta.

  • noored (1997.a sündinud ja nooremad): 25€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 5€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 5€.
  • juuniorid (1996.a – 1992.a sündinud): 30€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 10€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 10€.
  • avatud klass (1991.a sündinud ja vanemad): 35€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 15€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 15€.
  • 1975.a. sündinud ja vanemad 17€ (anti-dopingumaks 2€, osavõtumaks 15€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 5€.

 

Võistleja peab esitama kaalumisel isikut tõendava dokumendi (pass, ID-kaart).

5. Ajakava

Lõplik ajakava selgub pärast lõplikku registreerimist.

6. Autasustamine

Mehed (noored, juuniorid, avatud klass): kehakaaluklasside -53 kg (ainult noored ja juuniorid); -59 kg; -66 kg; -74 kg; -83 kg; -93 kg; -105 kg; -120 kg; +120 kg esikolmikut autasustatakse meistrivõistluste medaliga.

2015.a. meeste absoluutne meister selgub kogusumma Wilks’i punktide alusel, 3 parimat autasustatakse karikaga.

Naised (avatud klass): kehakaaluklasside -47 kg; -52 kg; -57 kg; -63 kg; -72 kg; -84 kg; -84+ kg; esikolmikut autasustatakse meistrivõistluste medaliga.

Neiud, naisjuuniorid: autasustatakse 3 parimat Wilks’i punktide alusel igas vanuserühmas.

Masters (mehed, naised) – M1, M2, M3, M4 vanusekategooriate esikolmikut Wilksi punktide alusel autasustatakse meistrivõistluste medaliga ja meistreid karikaga.

7. Kõik võistlejad kannavad personaalselt vastutust oma tervisliku seisundi eest.

8. Osavõtt

Osavõtt Eesti meistrivõistlustest on lubatud kõigile (v.a. sportlased, kellel kehtib EJTL-i võistluskeeld ja käesolevas juhendis 9. punkti 5. alapunktis kirjeldatud juhul).

9. Eesti võistkondlikud meistrivõistlused

 • EJTL klubidele on aastamaks 80€. Klubid, kes soovivad liikmeks astuda, peavad maksma ühekordse liitumismaksu 75€ ja aastamaksu 80€ (Swedbank a/a EE592200001120201788).
 • Iga klubi saab välja panna piiramatu arvu võistkondi nii meeste kui ka naiste arvestuses.
 • Iga võistkonna eest tuleb tasuda 25€.
 • Võistkonnad järjestatakse Wilks’i punktide alusel (kuni nelja parima võistleja Wilks’i punktid kokkuliidetult).
 • Võistkonnas peab olema minimaalselt kolm Eesti Vabariigi kodanikku. Igal klubil on õigus esitada võistlustele ainult 1 Eesti Vabariigi kodakondsust mitteomav sportlane, kelle võistlustulemus läheb võistkonnaarvestusse. Kui klubi ei osale mees- või naiskonnaarvestuses, siis kodakondsust mitteomavat sportlast võistlema ei lubata.
 • Autasustamine. Parim naiskonna iga liiget autasustatakse karikaga. Kolme parima meeskonna iga liiget autasustatakse karikaga.

10. Dopingukontroll

Dopingukontrolli teostab Eesti Antidopingu Keskus koostöös Rahvusvahelise Jõutõsteliiduga (IPF). Iga registreerunud sportlane peab olema valmis dopingukontrolliks ajavahemikus 22.veebruar – 18.aprill. Dopingkontrollist keeldumist või dopingukontrollist kõrvalehoidmist võrdsustatakse positiivse dopinguprooviga ja sportlast võistlustele ei lubata.

Võistlustel või võistlusvälisel testimisel antud positiivse dopinguproovi korral tuleb sportlasel tagastada EJTL-le karikad, medalid ja muud auhinnad. Võistlusväliselt või võistlustel antud positiivse dopinguproovi korral määratakse sportlasele IPF-i ja EJTL-i poolt võistluskeeld ja trahv kuni 1500 EUR. Trahvi määrab Eesti Jõutõsteliidu distsiplinaarkomisjon.

11. Toetajad

Eesti Jõutõsteliit, EOK, Fitness.ee, Estonian Fitness, Fitshop, Lõvisüdame.eu, Meon, RSKsPORTKUNDA, Kunda linn.

12. Võistlusmäärused

 • Võistlused viiakse läbi Rahvusvahelise Jõutõsteliidu (IPF) poolt tunnustatud võistlusmääruste alusel.
 • Iga registreeritud võistleja kohustub võistlema Eesti Jõutõsteliidus võistlemise kehtiva korra järgi.
 • Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu koos EJTL-i juhatusega võistlustel kohapeal.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga