Eesti meistrivõistlused klassikalises jõutõstmises 2014 – juhend

Juhend

1. Võistluse eesmärk

Selgitada Eesti Vabariigi parimad klassikalises (varustuseta) jõutõstmises, populariseerida klassikalist jõutõstmist ja luua uusi sportlikke sidemeid.

2. Võistluse organiseerimine, koht ja aeg

Võistlusi organiseerib ja viib läbi Eesti Jõutõsteliit koostöös Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubiga.

Võistluste direktor: Peep Päll, tel. 51 17 144
Võistluste tehniline juht: Alexander Andrusenko, tel. 52 47 989
Võistluste peakohtunik: Marko Terasmaa tel. 55 580 251

Võistlused toimuvad aadressil: Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Ujula 4, Tartu
Võistluste aeg: 22. november 2014 kell 10:00.

3. Registreerimine

Eelregistreerimine toimub ajavahemikus 10.10 – 20.10. Pärast eelregistreerimise lõppu võistlejaid juurde ei registreerita. Lõplik registreerimine toimub ajavahemikus 21.10 – 31.10.2014. Pärast lõplikku registreerimist ei saa enam võistlejate nimekirjast sportlasi maha võtta ega muuta valitud kehakaaluklassi.

Nii klubid kui ka individuaalsed võistlejad peavad saatma kaks teavitust oma osalemise kohta – nii eelregistreerimise kui ka lõpliku registreerimise jooksul.

NB! Kõik võistlejad peavad olema eelnevalt registreeritud, vastasel juhul võistlema ei lubata. Võistleja andmed (nimi, sünnikuupäev, klubi või asula, kaaluklass, kontakttelefon) tuleb saata e-mailidele alexander@powerlifting.ee, artur.lenbaum@gmail.com, ja kaidoleesmann@gmail.com (kõigile kolmele).

Võistleja peab maksma kõik osalemistasud Eesti Jõutõsteliidu arvele Swedbank a/a EE592200001120201788, märkides selgituse lahtrisse ees- ja perekonnanime ja „Klassikalise jõutõstmise EMV osalemistasu“. Osalemistasude maksmise tähtaeg on 31.10.2014.

4. Osalemistasud

NB! Pärast võistlustele registreerimist EJTL osavõtutasu ei tagasta.

  • 1996.a sündinud ja nooremad (noorte klass) 25€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 5€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 5€.
  • 1995.a -1991.a sündinud (juunioride klass) 30€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 10€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 10€.
  • 1990.a sündinud ja vanemad (avatud klass) 35€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 15€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 10€.
  • 1974.a sündinud ja vanemad (masters klass) 17€ (anti-dopingumaks 2€, osavõtumaks 15€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 5€.

Võistleja peab esitama kaalumisel isikut tõendava dokumendi (pass, ID-kaart).

EJTL individuaalset aastamaksu makstakse kord aastas. Võistlejad, kes on sellel aastal aastamaksu juba ära maksnud, maksavad selle arvelt vähem.

5. Ajakava

Ajakava selgub pärast lõplikku registreerimist.

6. Autasustamine

Noored (mehed), juuniorid (mehed), avatud klass (mehed): kehakaaluklasside -53 kg; (noored ja juuniorid) -59 kg; -66 kg; -74 kg; -83 kg; -93 kg; -105 kg; -120 kg; +120 kg esikolmikut autasustatakse meistrivõistluste medaliga.

Noorte, juunioride ja avatud klassi 2014.a absoluutne meister selgub kogusumma Wilks’i punktide alusel, 3 parimat autasustatakse karikaga.

Veteranid (mehed ja naised): iga vanuseklassi absoluutkategooria (Wilks’i punktide alusel) esikolmikut autasustatakse meistrivõistluste medaliga.

Neiud, naisjuuniorid: autasustatakse 6 parimat Wilks’i punktide alusel mõlemas vanuserühmas.

7. Kõik võistlejad kannavad personaalselt vastutust oma tervisliku seisundi eest.

8. Osavõtt

Osavõtt Eesti meistrivõistlustest on lubatud kõigile Eesti Vabariigi kodanikele (v.a. sportlased, kellel kehtib EJTL-i võistluskeeld).

9. Klassikalise jõutõstmise MMi katsevõistlus

Absoluutkategooria 6 parimat (Wilks’i punktide alusel) pääsevad automaatselt klassikalise jõutõstmise MMi koondisesse. Neist igas kaalukategoorias saab MMil võistelda maksimaalselt 2 võistlejat. Kaalukategooria valimise eesõigus on võistlejal, kes on EMV absoluutkategooria reitingus kõrgemal kohal. Lisaks on EJTL juhatusel õigus koondisesse valida kuni 2 võistlejat. Lõplikku otsuse koondise komplekteerimisel langetab EJTL juhatus.

10. Dopingukontroll

Dopingukontrolli teostab Eesti Antidopingu Keskus koostöös Rahvusvahelise Jõutõsteliiduga (IPF). Iga registreerunud sportlane peab olema valmis dopingukontrolliks ajavahemikus 10.10. – 22.11. Dopingkontrollist keeldumist või dopingukontrollist kõrvalehoidmist võrdsustatakse positiivse dopinguprooviga ja sportlast võistlustele ei lubata.

Võistlustel või võistlusvälisel testimisel antud positiivse dopinguproovi korral tuleb sportlasel tagastada EJTL-le karikad, medalid ja muud auhinnad. Võistlusväliselt või võistlustel antud positiivse dopinguproovi korral määratakse sportlasele IPF-i ja EJTL-i poolt võistluskeeld ja trahv kuni 1500 EUR. Trahvi määrab Eesti Jõutõsteliidu distsiplinaarkomisjon.

11. Toetajad

Eesti Jõutõsteliit, EOK, Fitness.ee, Estonian Fitness, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Lõvisüdame.eu, Meon, GIGA, Akala Grupp

12. Võistlusmäärused

  • Võistlused viiakse läbi Rahvusvahelise Jõutõsteliidu (IPF) poolt tunnustatud võistlusmääruste alusel.
  • Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu koos EJTL-i juhatusega võistlustel kohapeal.

Täpsemad reeglid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga