Eesti jõutõstjad tõid EMilt 10 medalit!

Sellel nädalal Tšehhis, Pilsenis toimuv veteranide jõutõstmise EM oli Eesti koondise jaoks ülimalt edukas. Eestit esindasid seekord Peep Päll, Mihkel Laurits, Heino Maiste ja Albert Stepanjan.

Esimesena võistles kategoorias Masters III (üle 60-aastased) -74kg Heino Maiste, kes sai hõbemedali tulemusega 526kg, jäädes esikohale alla vaid pooleteise kiloga. Heino sai ka hetkeks oma nimele maailmarekordi jõutõmbes — 231kg! Lisaks sai ta «väikesed» hõbemedalid kükis ja jõutõmbes ning pronksi lamades surumises.

Samas vanuseklassis -105kg kategoorias tuli Euroopa meistriks Mihkel Laurits kogusummaga 562.5kg. Lisaks sellele sai ta «väikese» kulla kükis ning hõbeda lamades surumises.

Kategoorias Masters II (üle 50-aastased) -83kg saavutas 6. koha Albert Stepanjan, kes tegi tagasituleku jõutõstmisesse pärast ligi 20-aastast pausi.

Kategoorias Masters I (üle 40-aastased) -66kg hoidis Eesti au kõrgel Peep Päll, kes saavutas esikoha tulemusega 617.5kg! Lisaks sellele sai ta «väikesed» kuldmedalid nii lamades surumises kui ka jõutõmbes! Vaatamata kükikatse ajal saadud vigastusele suutis kange mees võistlusega jätkata ning tulla Euroopa meistriks!

Eesti koondis tõi koju 10 medalit ning püstitas rohkelt Eesti rekordeid. Sportlased näitasid järjekordselt Eesti ülikõrget taset jõutõstmise maailmas!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga