36. Eesti meistrivõistlused jõutõstmises 2015 – juhend

Juhend

1. Võistluse eesmärk ja ülesanded

 • selgitada Eesti Vabariigi parimad noorte, juunioride, Masters ja avatud klassi jõutõstjad kehakaaluklassides, absoluutarvestuses ja võistkondlikus arvestuses;
 • populariseerida jõutõstmist;
 • tugevdada sportlikke sidemeid

2. Võistluste organiseerimine, koht ja aeg

 • võistlusi organiseerib ja viib läbi Eesti Jõutõsteliit koostöös Sparta spordiklubiga.
 • võistluste direktor: Margus Silbaum tel. 56 833 516
 • võistluste peakohtunik: Marko Terasmaa tel. 55 580 251
 • võistlused toimuvad aadressil: Spordiklubi Sparta, Pärnu mnt 139C, Tallinn.
 • võistluste aeg: 07. – 08. märts 2015 kell 10:00

3. Registreerimine

Eelregistreerimise tähtaeg on 09.02.2015 kell 23:00

Pärast eelregistreerimise lõppu võistlejaid juurde ei registreerita. Lõpliku registreerimise tähtaeg on 20.02.2015 kell 23:00. Pärast lõplikku registreerimist ei saa enam võistlejate nimekirjast sportlasi maha võtta ega muuta valitud kehakaaluklassi.

Nii klubid kui ka individuaalsed võistlejad peavad saatma kaks teavitust oma osalemise kohta – nii eelregistreerimise kui ka lõpliku registreerimise jooksul.

NB! Kõik võistlejad peavad olema eelnevalt registreeritud, vastasel juhul võistlema ei lubata. Võistleja andmed (nimi, sünnikuupäev, klubi või asula, kaaluklass, kontakttelefon) tuleb saata e-mailidele alexander@powerlifting.ee, kaidoleesmann@gmail.com, artur.lenbaum@gmail.com (kõigile kolmele). E-maili pealkirjaks panna “36. EMV”.

NB! Klubi saab esindada vaid siis, kui klubi on EJTL liige.

Noored, juuniorid ja Masters osalevad automaatselt ka avatud klassi arvestuses.

Võistleja peab maksma kõik osalemistasud Eesti Jõutõsteliidu arvele Swedbank a/a EE592200001120201788, märkides selgituse lahtrisse ees- ja perekonnanime ja „36. EMV osalemistasu“.

4. Osalemistasud

NB! Pärast võistlustele registreerimist EJTL osavõtutasu ei tagasta.

 • 1997.a sündinud ja nooremad (noorte klass) 25€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 5€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 5€.
 • 1996.a -1992.a sündinud (juunioride klass) 30€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 10€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 10€.
 • 1991.a sündinud ja vanemad (avatud klass) 35€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 15€, EJTL-i ind. aastamaks 15€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 10€.
 • 1975.a. sündinud ja vanemad 17€ (anti-dopingumaks 2€, osavõtumaks 15€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 5€.

Võistleja peab esitama kaalumisel isikut tõendava dokumendi (pass, ID-kaart).

EJTL individuaalset aastamaksu makstakse kord aastas. Võistlejad, kes on sellel aastal aastamaksu juba ära maksnud, maksavad selle arvelt vähem.

5. Ajakava

Ajakava selgub pärast lõplikku registreerimist.

6. Autasustamine

Noored (mehed), juuniorid (mehed), avatud klass (mehed): kehakaaluklasside -53 kg (noored, juuniorid); -59 kg; -66 kg; -74 kg; -83 kg; -93 kg; -105 kg; -120 kg; +120 kg esikolmikut autasustatakse meistrivõistluste medaliga.

Meesnoorte, meesjuunioride, meeste ja naiste avatud klassi 2015.a absoluutne meister selgub kogusumma Wilks’i punktide alusel, 3 parimat autasustatakse karikaga.

Naised (avatud klass): kehakaaluklasside -47 kg; -52 kg; -57 kg; -63 kg; -72 kg; -84 kg; -84+ kg; esikolmikut autasustatakse meistrivõistluste medaliga.

Neiud, naisjuuniorid: autasustatakse 3 parimat Wilks’i punktide alusel igas vanuserühmas.

Mehed (masters) – M1, M2, M3, M4 vanusekategooriate esikolmikut Wilksi punktide alusel autasustatakse meistrivõistluste medaliga ja meistreid karikaga.

Naised (masters) – esikolmikut (Wilksi punktide alusel) autasustatakse meistrivõistluste medaliga ja meistrit karikaga.

Võistkondlikud meistrikarikad jagatakse noorte, juunioride, avatud klassi parimale meeskonnale ja avatud klassi parimale naiskonnale.

7. Kõik võistlejad kannavad personaalselt vastutust oma tervisliku seisundi eest.

8. Osavõtt

Osavõtt Eesti meistrivõistlustest on lubatud kõigile (v.a. sportlased, kellel kehtib EJTL-i võistluskeeld ja käesolevas juhendis 9. punkti 5. alapunktis kirjeldatud juhul).

9. Eesti võistkondlikud meistrivõistlused

 • EJTL klubidele on aastamaks 80€. Klubid, kes soovivad liikmeks astuda, peavad maksma ühekordse liitumismaksu 75€ ja aastamaksu 80€ (Swedbank a/a EE592200001120201788).
 • Iga klubi saab välja panna piiramatu arvu võistkondi meeste arvestuses. Nii noorte kui ka juunioride meeskonnas võivad osaleda ainult mehed. Tütarlastel ja neidudel eraldi võistkondlikku arvestust ei ole.
 • Iga võistkonna eest tuleb tasuda 25€.
 • Võistkonnad järjestatakse Wilks’i punktide alusel (kuni nelja parima võistleja Wilks’i punktid kokkuliidetult).
 • Võistkonnas peab olema minimaalselt kolm Eesti Vabariigi kodanikku. Igal klubil on õigus esitada võistlustele ainult 1 Eesti Vabariigi kodakondsust mitteomav sportlane, kelle võistlustulemus läheb võistkonnaarvestusse. Kui klubi ei osale mees- või naiskonnaarvestuses, siis kodakondsust mitteomavat sportlast võistlema ei lubata.

10. Dopingukontroll

Dopingukontrolli teostab Eesti Antidopingu Keskus koostöös Rahvusvahelise Jõutõsteliiduga (IPF). Iga registreerunud sportlane peab olema valmis dopingukontrolliks ajavahemikus 01.02. – 08.03. Dopingkontrollist keeldumist või dopingukontrollist kõrvalehoidmist võrdsustatakse positiivse dopinguprooviga ja sportlast võistlustele ei lubata.

Võistlustel või võistlusvälisel testimisel antud positiivse dopinguproovi korral tuleb sportlasel tagastada EJTL-le karikad, medalid ja muud auhinnad. Võistlusväliselt või võistlustel antud positiivse dopinguproovi korral määratakse sportlasele IPF-i ja EJTL-i poolt võistluskeeld ja trahv kuni 1500 EUR. Trahvi määrab Eesti Jõutõsteliidu distsiplinaarkomisjon.

11. Toetajad

Eesti Jõutõsteliit, EOK, Fitness.ee, Estonian Fitness, Spordiklubi Sparta,Fitshop, Lõvisüdame.eu, Meon

12. Võistlusmäärused

 • Võistlused viiakse läbi Rahvusvahelise Jõutõsteliidu (IPF) poolt tunnustatud võistlusmääruste alusel.
 • Iga registreeritud võistleja kohustub võistlema Eesti Jõutõsteliidus võistlemise kehtiva korra järgi.
 • Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu koos EJTL-i juhatusega võistlustel kohapeal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga