32. Eesti Meistrivõistlused jõutõstmises, Tallinna Lahtised Meistrivõistlused jõutõstmises

Juhend

1. Võistluse eesmärk

Selgitada Eesti Vabariigi ja Tallinna parimad jõutõstjad kehakaaluklassides, absoluutarvestuses ja võistkondlikus arvestuses, populariseerida jõutõstmist ja luua uusi sportlikke sidemeid.

2. Võistluse organiseerimine, koht ja aeg

Võistlusi organiseerib ja viib läbi Eesti Jõutõsteliit koostöös Tallinna linna ja Sparta spordiklubiga.

Võistluste direktor: Margus Silbaum, tel. 56 833 516
Võistluste tehniline juht: Kaido Leesmann, tel. 50 26 999
Võistluste peakohtunik: Marko Terasmaa tel. 55 580 251

Võistlused toimuvad aadressil: Sparta spordiklubi, Pärnu mnt. 139, Tallinn
Võistluste aeg: 19.-20.märts.2011 kell 11:00

3. Registreerimine

Toimub ajavahemikus 17.-28.veebruar.

NB! Kõik võistlejad peavad olema eelnevalt registreeritud, vastasel juhul võistlema ei lubata. Võistleja andmed (nimi, sünnikuupäev, klubi või asula, kaaluklass, kontakttelefon) tuleb saata e-mailile margus@silbaum.net ja kaidoleesmann@neti.ee

Võistleja peab maksma kõik osalemistasud Eesti Jõutõsteliidu arvele Swedbank a/a 1120201788, märkides selgituse lahtrisse ees- ja perekonnanime ja „Eesti MV osalemistasu“.

NB! Vastavalt IPF-i reeglitele saab võistleja võistelda ainult registreerimisel üles antud kehakaalus. Valitud kaaluklassi saab muuta hiljemalt 3 nädalat enne võistlust.

4. Osalemistasud

NB! Peale võistlustele registreerimist EJTL osavõtutasu ei tagasta.

  1. 1993. a. sündinud ja nooremad 20€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 10€, EJTL-i ind. aastamaks 5€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 5€.
  2. 1992. a. -1988. a. sündinud 25€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 10€, EJTL-i ind. aastamaks 10€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 10€.
  3. 1987. a. sündinud ja vanemad 30€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 10€, EJTL-i ind. aastamaks 15€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 15€.

5. Ajakava

19. märts: naised -47kg; -52kg; -57kg; -63kg; -72kg; -84kg; +84kg ja mehed -59kg; -66kg; -74kg; -83kg.

20. märts: mehed -93kg; -105kg; -120kg; +120kg.

6. Autasustamine

Naised – kehakaaluklasside esikolmikut autasustatakse meistrivõistluste medaliga ja meistreid karikaga. 2011. a. absoluutne meister selgub kogusumma Wilks’i punktide alusel, 3 parimat autasustatakse karikaga. Wilks’i punktide alusel Tallinna parimad jõutõstjad autasustatakse karikatega.

Mehed – kehakaaluklasside esikolmikut autasustatakse meistrivõistluste medaliga ja meistreid karikaga. 2011. a. absoluutne meister selgub kogusumma Wilks’i punktide alusel, 6 parimat autasustatakse karikaga. Wilks’i punktide alusel üksikalade (kükk, lamades surumine, jõutõmme) parimat autasustatakse karikaga. Wilks’i punktide alusel Tallinna parimad jõutõstjad autasustatakse karikatega.

Kõik võistlejad kannavad personaalselt vastutust oma tervisliku seisundi eest.

7. Osavõtt

Osavõtt Eesti meistrivõistlustest on lubatud kõigile Eesti Vabariigi kodanikele (v.a. sportlased, kellel kehtib EJTL-i võistluskeeld). Eesti kodakondsust mitteomavatel isikutel on lubatud võistelda ainult käesolevas juhendis 8. punkti 5. alapunktis kirjeldatud juhul).

8. Eesti Võistkondlikud Meistrivõistlused

  1. EJTL klubidele on aastamaks 70€. Klubid, kes soovivad liikmeks astuda, peavad maksma ühekordse liitumismaksu 65€ ja aastamaksu 70€ (Swedbank a/a 1120201788).
  2. Iga klubi saab välja panna piiramatu arvu võistkondi nii meeste kui ka naiste arvestuses.
  3. Iga võistkonna eest tuleb tasuda 20€.
  4. Võistkonnad järjestatakse Wilks’i punktide alusel (kuni nelja parima võistleja Wilks’i punktid kokkuliidetult).
  5. Võistkonnas peab olema minimaalselt kolm Eesti Vabariigi kodanikku. Igal klubil on õigus esitada võistlustele ainult 1 Eesti Vabariigi kodakondsust mitteomav sportlane, kelle võistlustulemus läheb ainult võistkonnaarvestusse. Individuaalses arvestuses Eesti Vabariigi kodakondust mitteomavaid sportlasi ei autasustata. Kui klubi ei osale mees- või naiskonnaarvestuses, siis kodakondsust mitteomavat sportlast võistlema ei lubata.
  6. Autasustamine. Parim naiskonna iga liiget autasustatakse karikaga. Kolme parima meeskonna iga liiget autasustatakse karikaga.

9. Dopingkontroll

Dopingukontrolli teostab Eesti Antidopingu Keskus koostöös Rahvusvahelise Jõutõsteliiduga (IPF). Iga registreerunud sportlane peab olema valmis dopingukontrolliks ajavahemikus 17. veebruar – 20. märts. Dopingkontrollist keeldumist või dopingukontrollist kõrvalehoidmist võrdsustatakse positiivse dopinguprooviga ja sportlast võistlustele ei lubata. Võistlustel või võistlusvälisel testimisel antud positiivse dopinguproovi korral tuleb sportlasel tagastada EJTL-le karikad, medalid ja muud auhinnad. Võistlusväliselt või võistlustel antud positiivse dopinguproovi korral määratakse sportlasele IPF-i ja EJTL-i poolt kuni kaheaastane võistluskeeld ja trahv kuni 1500 EUR. Trahvi määrab Eesti Jõutõsteliidu distsiplinaarkomisjon.

10. Toetajad

Lõvisüdame.ee, Estonian Fitness, Fitness.ee, OÜ Sportlane, MyFitness, Sparta spordiklubi, Tallinna linn.

11. Võistlusmäärused

Võistlused viiakse läbi Rahvusvahelise Jõutõsteliidu (IPF) poolt tunnustatud võistlusmääruste alusel. Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu koos EJTL-i juhatusega võistlustel kohapeal.

Eesti Jõutõsteliit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga