1. Eesti Meistrivõistlused klassikalises jõutõstmises – juhend

Juhend

1. Võistluse eesmärk

Selgitada Eesti Vabariigi parimad klassikalises (varustuseta) jõutõstmises, populariseerida klassikalist jõutõstmist ja luua uusi sportlikke sidemeid.

2. Võistluse organiseerimine, koht ja aeg

Võistlusi organiseerib ja viib läbi Eesti Jõutõsteliit koostöös SK Reval-Sport spordiklubiga.

Võistluste direktor: Kaido Leesmann, tel. 50 26 999
Võistluste tehniline juht: Rivo Raaper, tel. 52 20 256
Võistluste peakohtunik: Marko Terasmaa tel. 55 580 251

Võistlused toimuvad aadressil: SK Reval-Sport, Aia 20, Tallinn
Võistluste aeg: 02. märts 2013 kell 10:00.

3. Registreerimine

Eelregistreerimine toimub ajavahemikus 07.01 – 25.01. Pärast eelregistreerimise lõppu võistlejaid juurde ei registreerita. Lõplik registreerimine toimub ajavahemikus 26.01 – 08.02.2012. Pärast lõplikku registreerimist ei saa enam võistlejate nimekirjast sportlasi maha võtta ega muuta valitud kehakaaluklassi.

Nii klubid kui ka individuaalsed võistlejad peavad saatma kaks teavitust oma osalemise kohta – nii eelregistreerimise kui ka lõpliku registreerimise jooksul.

NB! Kõik võistlejad peavad olema eelnevalt registreeritud, vastasel juhul võistlema ei lubata. Võistleja andmed (nimi, sünnikuupäev, klubi või asula, kaaluklass, kontakttelefon) tuleb saata e-mailidele margus@silbaum.net, alexander@powerlifting.ee ja kaidoleesmann@neti.ee (kõigile kolmele).

Võistleja peab maksma kõik osalemistasud Eesti Jõutõsteliidu arvele Swedbank a/a 1120201788, märkides selgituse lahtrisse ees- ja perekonnanime ja „Klassikalise jõutõstmise EMV osalemistasu“. Osalemistasude maksmise tähtaeg on 08.02.2013.

4. Osalemistasud

30€ (anti-dopingumaks 5€, osavõtumaks 10€, EJTL-i ind. aastamaks 15€). Kui ei esindata EJTL-i kuuluvat spordiklubi, siis tuleb lisaks maksta 15€.NB! Pärast võistlustele registreerimist EJTL osavõtutasu ei tagasta.

5. Autasustamine

Naised – naised võistlevad kategooriates -57 kg ja 57+ kg. Autasustatakse kolme parimat mõlemas kategoorias Wilksi punktide alusel.

Noored ja juuniorid (nii naised kui mehed) – 2013. a. absoluutne noorte ja juunioride (ühiselt) meister selgub kogusumma Wilks’i punktide alusel, 3 parimat naist ja 3 parimat meest autasustatakse karikaga.

Mehed (avatud klass) – kehakaaluklasside esikolmikut autasustatakse medaliga ja võitjaid karikaga. 2013. a. absoluutne meister selgub kogusumma Wilks’i punktide alusel, 6 parimat autasustatakse karikaga.

Kõik võistlejad kannavad personaalselt vastutust oma tervisliku seisundi eest.

6. Osavõtt

Osavõtt on lubatud kõigile (v.a. sportlased, kellel kehtib EJTL-i võistluskeeld).

7. Dopingkontroll

Dopingukontrolli teostab Eesti Antidopingu Keskus koostöös Rahvusvahelise Jõutõsteliiduga (IPF). Iga registreerunud sportlane peab olema valmis dopingukontrolliks ajavahemikus 07. jaanuar – 2. märts. Dopingkontrollist keeldumist või dopingukontrollist kõrvalehoidmist võrdsustatakse positiivse dopinguprooviga, ja sportlast võistlustele ei lubata. Võistlustel või võistlusvälisel testimisel antud positiivse dopinguproovi korral tuleb sportlasel tagastada EJTL-le karikad, medalid ja muud auhinnad. Võistlusväliselt või võistlustel antud positiivse dopinguproovi korral määratakse sportlasele IPF-i ja EJTL-i poolt kuni kaheaastane võistluskeeld ja trahv kuni 1500 EUR. Trahvi määrab Eesti Jõutõsteliidu distsiplinaarkomisjon.

8. Toetajad

Lõvisüdame.eu, Estonian Fitness, Fitness.ee, SK Reval-Sport, SA Eesti Antidoping.

9. Võistlusmäärused

Võistlused viiakse läbi Rahvusvahelise Jõutõsteliidu (IPF) poolt tunnustatud võistlusmääruste alusel. Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu koos EJTL-i juhatusega võistlustel kohapeal.

Täpsemad reeglid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga