VÕIMAS! Kaido Leesmann tuli maailmarekordiga jõutõstmise maailmameistriks

Kaido Leesmann võitis kuldmedali Tokyos peetaval varustusega lamades surumise MM-il. Tiitel tuli üle 120-kiloste meeste klassis M2, kus võistlevad üle 50-aastased.

„See oli mu hooaja üks põhivõistlusi. Sihtisin kindlat maailmarekordit: 310,5 kilo. See on mu esimene maailmameistritiitel, aga sellest väärtuslikum on maailmarekord, sest sa tead, et mitte kunagi pole keegi sinust rohkem teinud. Ei ole just päris igapäevane tulemus Eesti spordis,“ sõnas Leesmann.

Suurima konkurendina nimetas ta Janos Czernat (Ungari), kellega on juba 15 aastat võistelnud.

Leesmann võitis Eesti absoluutse meistri tiitli 30. märtsil tulemusega 305 kilo. „Absoluutse meistri tiitel oligi eesmärk number 1. Ma pole viimased kaks aastat seda võitnud. Väga hea tunne on olla tagasi kõrgeimal astmel. Veel rohkem rõõmu teeb, et saavutasin selle 50-aastaselt,“ ütles ta siis.

„Algne plaan oli tegelikult 312 teisel katsel. See oleks olnud minu vanuseklassi maailmarekord. Kui kõik on käes ja saavutatud, siis lähen teen ka 325 ära. On paar nüanssi, mida saab parandada. Saalis on mul see tehtud, aga tuleb teha ikka võistlustel ametlike kohtunikega,“ lausus ta märtsis.

Leesmann on öelnud, et soovib võitlusspordist lahkuda tipus. Hetkeseisuga teeb ta hooaja lõpuni ehk võistleb oktoobrini.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga