Siim Rast tõi Valgevenes toimunud jõutõstmise MM-ilt pronksi ja üldarvestuse 6. koha

14.-25. juunini Valgevenes Minskis toimunud  2017. aasta klassikalise jõutõstmise maailmameistrivõistlustel sai Eesti jõutõstja Siim Rast meeste kehakaalus 120+ jõutõmbes pronksmedali ja üldkokkuvõttes 6. koha kogusummaga 940 punkti, mis on ka uus Eesti rekord.

Enne võistlust ütles maailmameistrivõistlusteks juba detsembrist saati treeninud Siim Rast, et on selleks oma elu parimas vormis. “Treeningud on sujunud ning kindlasti tahaks kogusummaks sinna 950 kanti teha,” lubas ta. Treener Kaido Leesmann, kes on ka Eesti Jõutõsteliidu president, lootiski just Siimult sellist tulemust saada, sest tal läks igati hästi nii ettevalmistusel kui ka kontrollvõistlusel. “Konkurendid olid väga kõvad ja dünaamiliselt arenenud, nagu igal aastal. Ameeriklane Ray Williams on muidugi klass omaette,” rääkis ta.

Eestit esindas 6 sportlast. Noorteklassis saavutas Mihkel Ruut kaalus kuni 105 kilogrammi 7. koha, Mark Kihu oli kaalus kuni 93 kilogrammi kümnes. Juunioride klassis saavutas Kermo Pärn kehakaalus kuni 74 kilogrammi 11. koha ning Masters 4 klassis saavutas meie veteransportlane Mihkel Laurits tubli 3. koha. Kuni 93-kilogrammiste meeste avatud klassis võistles ka Siim Sammalkivi.

Jõutõstmine on Kaido Leesmanni sõnul Valgevenes populaarne, nagu ka paljud muud jõu- ja kahevõitluse alad. Antud võistluste korraldusel oli taga Valgevene riik ning korralduslik ning läbiviimise pool oli treeneri hinnangul väga hästi korraldatud. Võistlustest oli ka online-ülekanne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga