Klassikalise jõutõstmise Eesti meistrivõistlustel võidutsesid Helena Veelmaa ja Argo Erit

7-8 Oktoober Tartus toimunud EMV klassikalises jõutõstmises olid väga kõrgetasemelised. Püstitati palju noorte, juuniorite, mastersite ja avatud klassi rekordeid.

Naiste -52kg kategoorias võidutses Katriin Sildnik tulemusega 287,5kg(100, 57,5 130)

Naiste -57kg kategoorias võitis esikoha Gerlyn Mäepea tulemusega 340,5kg(122,5, 90,5, 127.5) Gerlyni lamades surumise tulemus on ka uus Eesti rekord. Teise koha saavutas Lii Zerel tulemusega 300kg ja kolmandaks tuli Karin Mikaela Koljonen tulemusega 290kg.

Naiste -63kg võidutses Mia Loviisa Tänavsuu tulemusega 322,5kg(117,5, 65, 140), teiseks tuli Kreete Junson tulemusega 305kg ja kolmandaks tuli Leena-Reelika Samm tulemusega 287,5kg.

Naiste -69kg kategoorias võidutses Hedi Haug tulemusega 396kg(150, 75, 171) Hedi küki ja jõutõmbe tulemused on ka uued Eesti rekordid. Teise koha saavutas Elisabeth Suits tulemusega 395kg ja kolmas oli Mirjam Reino tulemusega 342,5kg.

Naiste -76kg kategoorias käis tihe heitlus Helena Veelmaa ja Karmen Kaljula vahel. Seekord jäi peale Helena Veelmaa tulemusega 469kg(175,5, 102, 190,5) Helena küki tulemus on ka uueks Eesti rekordiks. Karmen Kaljula saavutas teise koha tulemusega 449kg(155, 102,5, 191,5) Karmeni lamades surumise ja jõutõmbe tulemused tähistavad ka uusi Eesti rekordeid. Kolmanda koha saavutas tihedas heitluses Helis Järvepera-Luik tulemusega 320kg.

Naiste -84kg kaalukategoorias ei olnud vastast Eliise Mikomägile, kelle kogusumma oli 410kg(155, 80, 170), teise koha saavutas Charlotta Junolainen tulemusega 360kg ja kolmas oli Anneli Volkov tulemusega 355kg.

Naiste 84+ kaalukategooria oli eriti põnev, sest võitja selgus alles viimase katsega. Kuld läks seekord Marelin Jüriadole tulemusega 420kg( 145, 86,5, 188,5) Marelini lamades surumise ja jõutõmbe tulemused on ka uued Eesti rekordid. Teise koha saavutas Marit Juurma tulemusega 420kg, esimese ja teise koha otsustas Jüriado kergem kehakaal. Kolmandaks tuli Kärolin Rohtla tulemusega 388,5kg. Kärolini kükitud raskus 170,5kg on ka uueks Eesti rekordiks.

Naiste absoluutseks meistriks krooniti Helena Veelmaa, teiseks tuli Karmen Kaljula ning kolmandaks Gerlyn Mäepea.

Võistkondlikus arvestuses võitis Sparta I, teiseks tuli Sparta II ja kolmandaks TÜASK.

Meeste -59kg kehakaalus krooniti Eesti meistriks Risto Popa 452,5kg(152,5, 90, 205) ja teiseks tuli Felix Ozols tulemusega 312,5kg

Meeste – 66kg kategoorias võidutses William Illmari Ulvinen tulemusega 485kg(145, 115, 225), jõutõmbe tulemus 225kg on ka uueks Eesti rekordiks. Teiseks tuli Trevor Gorban 420kg ja kolmandaks Airon Mattias Mägi tulemusega 235kg.

Meeste -74kg kategoorias ei olnud vastast Andrei Koplikule 581,5kg(202,5, 166,5 212,5), Andrei lamades surumise tulemus on ka uueks Eesti rekordiks. Teiseks tuli Maldis-Sveno Laur tulemusega 557,5kg ja kolmandaks Mattias Allpere tulemusega 520kg

Meeste -83kg kategoorias said osustavaks viimased jõutõmbe katsed ja seekord kuld Roland Desjatskile tulemusega 665,5kg(227,5, 125, 313) Rolandi jõutõmbe tulemus on ka uueks Eesti rekordiks. Kõige napimalt pidi teisele kohale jääma Harri Olak 665kg(237,5, 150, 277,5) ja kolmandaks tuli Ringo Vainlo tulemusega 610kg.

Meeste -93kg kategoorias võidutses Üllar Raidla tulemusega 670kg(230, 160, 280), teiseks tuli Karli Väljar tulemusega 662,5kg ja kolmandaks Valter Tamber tulemusega 662,5kg. Siin sai samuti eelise kergem sportlane.

Meeste- 105kg kategoorias oli samuti väga tasavägine võistlus, kus võitja selgus alles viimasel katsel.  Reinhard Rebane võttis võidu  tulemusega 685kg(245, 125, 315), teise koha saavutas Andreas Kivastiks tulemusega 685kg ja kolmandaks tuli Kert-Oswald Mürk tulemusega 657,5kg.

Meeste -120kg kategoorias võttis võidu Argo Erit tulemusega 850kg(285, 215, 350) Argo jõutõmbe tulemus on ka uueks Eesti rekordiks. Teise koha saavutas Siim Salin tulemusega 841kg ja kolmandaks tuli Mihkel Raadik tulemusega 813,5kg. Mihkli küki tulemus 311kg tähistab ka uut Eesti rekordit.

Meeste +120kg kategoorias võidutses Siim Rast tulemusega 850kg(320, 185, 345), teise koha saavutas Martin Vahtramäe tulemusega 742,5kg ja kolmandaks tuli Martin Kask tulemusega 715kg.

Meeste absoluutarvestuses võttis võidu Argo Erit, kellele järgnesid Siim Salin ja Kaarel Kolter.

Võistkondlikus arvestuses võitis Sparta I meeskond, teiseks tuli Sparta II ning kolmas koht kuulus TÜASK-ile.