EMV Klassikalises lamades surumises võidutsesid Karmen Kaljula ja Hjalmar Mäe

Laupäeval, 24. juulil toimusid Kilingi-Nõmmel Eesti meistrivõistlused klassikalises lamades surumises. Võistlus oli väga kõrgetasemeline ja püstitati mitmeid uusi Eesti rekordeid.

Tihedas konkurentsis saavutas naiste absoluutarvestuse võidu Karmen Kaljula tulemusega 87,5kg. Talle järgnesid Karoliine Holter ja Liisa Peri. Kaalukategooriate arvestuses tulid Eesti meistriteks Amanda Margaret Treier (-52kg), Kai Riin Zukker (-57kg), Karoliine Holter (-63kg), Hedi Haug (-69kg), Karmen Kaljula (-76kg), Õnne Täht (-84kg) ning Adelle Ader (84+kg). Naiste võistkondlik võit läks seekord TÜASK naiskonnale.

Meeste absoluutarvestuses oli parim Hjalmar Mäe tulemusega 205kg, teise koha saavutas Jaan Lahe ning kolmanda Andrei Koplik.

Meeste jõukatsumine kaalukategooriates oli pingeline ja nii mõneski kaalus said otsustavaks viimane katse. Eesti meistriteks kaalukategooriate kaupa tulid Markus Maimets (-66kg), Andrei Koplik (-74kg), Alo Lille (-83kg), Rait Veski (-93kg), Alex-Edward Raus (-105kg), Hjalmar Mäe (-120kg) ja Tarmo Pärna (120+kg). Meeskondlikus arvestuses oli parim Sparta SK.

Noortest neidudest võidutses Eliise Mikomägi, naisjuuniorite absoluutne võit läks Õnne Tähele. Noormeeste uueks Eesti meistriks tuli absoluutarvestuses Aleksander Vassiljev ning meesjuuniorite absoluutarvestuses viis kulla koju Kristo Erte.

Naiste masters 40-49 vanuse klassi absoluutseks meistriks tuli Jelena Pipper ja 70+ oli parim Tiiu Kimber

Meeste masters 40-49 vanuste klassi absoluutseks meistriks tuli Hjalmar Mäe, vanuse 50-59 klassi parimaks sai Kalju Abner. 60-69 vanuseklassis võitis Kalev Martsepp ning 70+ oli tugevaim Raul Randmäe.

Eesti Jõutõsteliit tänab kõiki võistlejaid, abilisi, korraldajaid, kohtunike ja publikut meeldiva võistluse eest.