Eestlastele oli noorte, juunioride ja masters jõutõstmise MM edukas

Rumeenias Oradeas 28. augustil lõppenud noorte,juunioride ja Masters jõutõstmise maailmameistrivõistlustel võitsid Eesti sportlased mitmeid medaleid.

Eliise Mikomägi võitis kuni 84-kiloste noorte kategoorias hõbemedali. Ta alustas võistlust Eesti noorte kükirekordiga 180 kilo, tasuks üksikala hõbemedal.

Erakordne olukord tekkis lamades surumises: kus Eliise ja tema konkurent Wiktoria Siezcka  surusid mõlemad 95 kilo ning ka nende kehakaal oli võrdne, siis otsustas alavõidu loos. Kus ka seekord tuli leppida ükiskala hõbemedaliga.

Jõutõmbes said määravaks võistlejate viimased katsed, kus konkurendil õnnestus oma sooritus kirja saada, Eliisel kahjuks kolmas katse ebaõnnestus ja parimaks tulemuseks jäi 185kg, mis andis üksikala kuldmedali.  

Kokkuvõttes võitis Wiktoria Sieczka  467,5 kiloga. Mikomägi oli teine 460 kiloga ning kolmandaks tuli  Kolme Darta Berzina (Läti) 322,5 kiloga.

Masters 2 (50-59-aastaste.) vanuseklassis tuli Peep Päll kuni 74kg kaaluvate meeste hulgas maailmameistriks tulemusega 515kg (180+115+215) Kükis ja jõutõmbes tagasid antud tulemused alavõidud. Väikese hõbedaga tuli leppida surumises, mille võitis Vidmantas Baublys (Leedu) 125 kiloga.

Masters 4  (70+) vanusklassis võitis Heino Maiste -83kg kategoorias hõbeda tulemusega 415kg (152,5 82,5, 180) Lisaks üksikala kuld lamades surumises ning hõbedad kükis ja jõutõmbes.

Selle tulemusega õnnestus Heinol võita ka absoluutarvestuse pronks.

Mihkel Laurits tegi puhta töö sama vanuseklassi -105kg kaalukategoorias võites kogusummaga 460kg kuldmedali ning lisaks ka kõik üksikalade kullad.

Lisaks õnnestus Mihklil ja Heinole tuua koju ka võistkondlik esikoht Masters 4 kategoorias.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga