Eesti Jõutõsteliit toetab IOC ehk Rahvusvaheline Olümpiakomitee soovitust mitte lasta osaleda rahvusvahelistel võistlustel Venemaa ja Valgevene sportlastel

Seoses Ukrainas toimuvaga langetas IOC ehk Rahvusvaheline Olümpiakomitee raske südamega otsuse soovitada mitte lasta osaleda rahvusvahelistel võistlustel Venemaa ja Valgevene sportlastel ja mitte lubada võistluste korraldamist Venemaal ja Valgevenes.

Rahvusvaheline Jõutõsteliit (IPF) ja FISU (Maailma üliõpilasspordiorganisatsioon) võtsid vastu otsuse jätta ära jõutõstmise Üliõpilaste Maailmakarikavõistlused, mis pidid toimuma Moskvas. Teatame, et Eesti Jõutõsteliit toetab täielikult IPF, FISU ja IOC otsust mitte korraldada rahvusvahelisi võistlusi Venemaal ega Valgevenes ja mitte lubada Venemaa ja Valgevene võistlejaid rahvusvahelistele võistlustele.

IOC ehk Rahvusvaheline Olümpiakomitee soovitused:

  • Et kaitsta rahvusvaheliste spordivõistluste väärikust ja kõigi osalejate turvalisust, soovitab IOC, et võistlustel ei lubataks osaleda Venemaa ja Valgevene sportlastel.
  • Kui see ei ole lühikese etteteatamisaja tõttu võimalik korralduslikel või õiguslikel põhjustel, soovitab IOC korraldajatel teha kõik, et Venemaa ja Valgevene sportlased ei saaks osaleda Venemaa või Valgevene nime all, ainult neutraalsete sportlaste või meeskondadena. Ei tohiks lubada Venemaa ja Valgevene rahvuslikke sümboleid, värve, lippe ega hümne.
  • Kui see ei ole võimalik, jätab IOC selle korraldajate hooleks, et lahendada see olukord sobilikul viisil.
  • IOC andis soovituse mitte organiseerida spordisündmuseid Venemaal ega Valgevenes.
  • IOC tegi ka erakorralise otsuse seoses olümpia-vaherahu rikkumisega Venemaa poolt – ära võtta olümpia kõrgeima tunnustuse neilt, kes tegutsevad Venemaa valitsuses või kellel on muu valitsusega seotud kõrge positsioon, sealhulgas: härra Vladimir Putin – Venemaa president (kuld, 2001), härra Dmitry Chernyshenko – Venemaa peaministri asetäitja (kuld, 2014), härra Dmitry Kozak – Venemaa Föderatsiooni Presidendi Administratsiooni juht (kuld, 2014).
  • IOC tervitab ja hindab sportlaste ja olümpiakogukonna liikmete palveid rahule, eriti Venemaa sportlaste poolt.
  • IOC kinnitas täit solidaarsust Ukraina olümpia kogukonnale ning jätkab humanitaarabi ning on loonud fondi.  
  • IOC president on öelnud: „Andke rahule võimalus.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga