Eesti üliõpilaste 2011 a. lahtised meistrivõistlused jõutõstmises – juhend

1. Eesmärk

Selgitada Eesti üliõpilaste parimad ja ergutada jõutõstmist Eesti kõrgkoolides ja mujal.

2. Aeg ja koht

Võistlused toimuvad laupäeval, 16. aprillil 2011 algusega kell 11.00 Tartus EMÜ Spordihoones (Kreutzwaldi 3). Kaalumine 9.30-10.30.

3. Korraldamine

Võistlused organiseerib Eesti Akadeemiline Spordiliit koostöös Eesti Maaülikooli Spordiklubiga. Peakorraldaja on Peep Päll (51 17 144).

4. Osavõtjad

Võistlustest saavad osa võtta nii EASL-i liikmesõppeasutuste ja teiste Eesti kõrgkoolide üliõpilased (k.a. kadetid, magistrandid, doktorandid), kellel on kehtiv üliõpilaspilet (vanusepiiranguid ei ole) ning vilistlased, kes on lõpetanud õppeasutuse 2010. a. või hiljem, aga ka kõik teised soovijad. Liikmeskoolide üliõpilastele on osalemine tasuta.

Osalemistasu EASL-i liikmeskonda mittekuuluvate kõrgkoolide üliõpilastele ja töötajatele on 5 eurot, mida saab tasuda EASL-i pangaarvele (a/k 221011374025) või sularahas kohapeal.

5. Võistluste süsteem

Võistlused viiakse läbi rahvusvahelise jõutõsteliidu (IPF) poolt tunnustatud võistlusmääruste alusel. Võisteldakse jõu 3-võistluses: kükk, lamades surumine, jõutõmme.

REEGLID

Kükk: Sportlane võtab iseseisvalt kangi pukkidelt ja seab ennast valmis kükkimiseks, keha peab olema sirge, põlved lukustatud, valmisolekust annab sportlane teada – vaadates peakohtunikule otsa. Peale seda annab peakohtunik käskluse “KÜKK!” ning võistleja sooritab küki. Kükk loetakse sooritatuks, kui puusaliiges on liikunud madalamale kui põlveliiges. Võistleja tõuseb kükist iseseisvalt, lukustab põlved, saavutab tasakaaluasendi- fikseerib tõste, seejärel tuleb peakohtuniku käsklus “PUKKIDELE!”.

Lamades surumine: Sportlane võtab iseseisvalt või assistentide abiga kangi pukkidelt. Suruma hakatakse peakohtuniku käskluse peale “START!”. Pärast seda, kui kang on puudutanud rinda ja teinud rinnal hetkelise (~1sek) peatuse, annab peakohtunik käskluse “PRESS!”, peale mida võistleja surub käed küünarnukkidest sirgeks. Seejärel annab peakohtunik käskluse “PUKKIDELE!”, ning kang asetatakse tagasi pukkidele. Tulemus loetakse mittesooritatuks, kui surumise ajal tõuseb tagumik pingilt, kui kang ei tee rinnal peatust, kui ei suruta peakohtuniku käsklusi järgides, kui jalad või pea tõusevad soorituse ajal.

Jõutõmme: Sportlane alustab iseseisvalt oma tõste sooritamist, kui sportlane on raskuse tõmmanud puusadeni üles, annab peakohtunik käskluse “ALLA!”, pärast mida lastakse kang kätega saates maha. Tõste loetakse mittesooritatuks, kui võistleja ei saa selga sirgeks, põlvi lukustatuks, õlgu taha; kui kang liigub tõmbe ajal allapoole; kui tõmme sooritatakse mitme tõmbega nn. “nõksutades”.

RIIETUS

Lubatud varustus: põlvesidemed -2m, randmesidemed -1m, kükitrikoo; surumissärk või T-särk ning tõsterihm. NB! Kõik võistlejad peavad kasutama lühikest sportliku riietust: TRIKOOD, T-särki ja põlvikuid (jõutõmbes)! Kui ei ole kasutada spetsiaalset jõutõstmisriietust, siis soovituslikult võiks olla maadluse või kergejõustiku trikood. Katsetele ei lubata võistlejaid taskutega- ega suurtes põlvpükstes (sportmängude pükstega)!

VÕISTLUSKORRALDUS

Võistluste ajal tekkinud probleemid lahendatakse kohapeal koos peakohtuniku ja EASL esindaja juuresolekul. Hilisemaid pretensioone ei arvestata. Võisteldakse ringsüsteemis (iga võistleja sooritab esimese katse, siis kõik võistlejad teise katse jne).

Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu koos EASL esindajaga.

VÕISTLUSTE AJAKAVA

09.30 – 10.30 kaalumine, 11.00 võistluste avamine, 11.15 võistluste algus (kükk, lamades surumine ja jõutõmme).

6. Paremusjärjestuse selgitamine

– Mehed võistlevad kehakaalu kategooriates: kuni 74 kg; -83 kg; -93 kg; -105 kg; üle 105 kg, absoluutvõitja selgub Wilks`i kehakaalu koefitsendi alusel.
– Naised võistlevad kehakaalukategooriates -72 kg ja +72 kg. NB! Juhul, kui naisvõistlejaid on alla 3-me võistleja, selgitatakse paremus ainult Wilks`i kehakaalukoefitsendi alusel.
– Võistkondlikku arvestusse läheb iga kooli 3 parema võistleja tulemus Wilksi koefitsendi tabeli alusel.

7. Autasustamine

Meeste ja naiste võitjat üliõpilaste hulgas autasustatakse medali, diplomi ja auhinnaga, teist ja kolmandat kohta autasustatakse medali, diplomi ja meenega. Peetakse kõrgkoolidevahelist arvestust: 3 parima kogutud punktide summana. Võitja kõrgkool saab karika ja diplomi. Võistkondlikus arvestuses osalejad registreeritakse enne turniiri algust. Ühel koolil võib olla mitu võistkonda.

8. Majandamine

EASL tasub võistluste tehnilise korraldamisega seotud kulud. Osavõtjate sõidu- ja kõik muud kulud kannavad lähetavad õppeasutused või osavõtjad.

9. Registreerimine

Eelrgistreerimine on kohustuslik! Võistleja saab võistelda ainult eelregistreeritud kaalukategoorias. Registreeritud peab olema hiljemalt 09. aprilliks. Oma osavõtusoovist teatada mõlemale e-postile easl@easl.ee ja peep.pall@ut.ee Täpsemat infot tel/faks 7 333 233 või 5117144.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga