Klassikalise jõutõstmise reeglid
10. Varustus
Trikoo
Võistlustel peab kandma trikood. See peab olema üheosaline ja täismõõduline ning valmistatud ühekordsest venivast materjalidest, ilma mingite paikade, polstrite või tarbetute õmblusteta, mis jagavad trikoo tema valmistamise seisukohast tarbetuteks osadeks. Mistahes õmblused või padjand, mis tehnilise komitee, žürii või nende puudumisel kohtunike arvates on tehtud trikoosse ainult tugevdamise või toe eesmärgil, muudavad trikoo kasutamiskõlbmatuks võistlustel. Trikool võib säärte hargnemiskohal 12×24 cm ulatuses olla samast materjalist kahekordne osa. Tõstetrikoo peab olema selga panduna ümber kere liibuv, ilma mingisuguste lotendavate osadeta. Õlapaelad peavad võistlustõstete sooritamise ajal olema õlgadel. Tõstetrikoo peab vastama järgmistele nõuetele:
- See võib olla ühe- või mitmevärviline.
- Tõstetrikool võivad esineda tõstja riigi, rahvusliku liidu või sponsori märk, sümbol, logo ja / või pealekantud tekst nimetusega. Need ei või olla solvavad või spordialale halba mainet põhjustavad. Tõstja nimi võib esineda trikool või mistahes isiklikul tõstevarustusel.
- Õmblused võivad olla kaitstud või tugevdatud kitsa marliribaga või veniva materjaliga, mis ei või olla laiem kui 2 cm ja paksem kui 0,5 cm.
- Trikool peavad olema sääred ja sääre pikkus ei või olla vähem kui 3 cm ja enam kui 15 cm hargnemiskohast mõõdetuna. Mõõtmine toimub sääre ülaõmblusest sääre sisekülge mööda alla. Sääre väliskülg võib olla lõigatud lühemaks kui sisekülg.
- Mistahes kõrvalekalle trikoos, millega ülalmainitud laius-, pikkus- või paksusmõõtusid ületatakse, teevad trikoo lubamatuks ning võistlusteks kõlbmatuks.
- Siiski muudatused voltide näol, mis on mõeldud trikoo kitsamaks tegemiseks / pinguldamiseks, ei tee neid lubamatuks, need tuleb teha algupärase õmbluse kohal ja alati sissepoole.
-
Pärast pinguldamist ei või ülejäävat materjali pöörata tagasi ja trikoo külge õmmelda. On nõutud, et trikoo õlapaelte lühendamise korral oleksid need õmmeldud selliselt, et ülejääv materjal jääks õlapaela alumisele poolele.
T-särk
Võistlustel peab kandma kükkimise ja lamades surumise ajal tõstetrikoo all ühe- või mitmevärvilist T-särki, kuid jõutõmbe ajal on see meestele vabatahtlik. Naised peavad kõikide võistlustõstete sooritamisel kandma tõstetrikoo all T-särki. T-särk peab vastama järgmistele nõuetele:
- Seda ei ole valmistatud mistahes kummist või kummitaolisest venivast materjalist.
- Sellel ei ole taskuid, nööpe, tõmblukke, kraed või V-kaelust.
- Selles ei ole tugevdavaid õmblusi.
- See on valmistatud, kas puuvillast või polüestrist või, siis puuvilla ja polüestri segust. Teksariie (ingl.k. ”denim”) ei ole lubatud.
- Selle käised ei või ulatuda üle küünarnuki allapoole või lõppeda juba õlanukkidel. Tõstjad ei või lükata või rullida / käärida särgi käiseid üles deltalihastele.
- T-särke ei või kanda sisemine pool väljapoole pööratud s.o pahempidi.
-
Särgil kas ei ole mingeid embleeme või on see kõnesoleva võistluse ametlik T-särk või esineb seal ainult tõstja riigi, rahvusliku või regionaalse liidu või sponsori embleem ja/või pealekantud tekst, mis ei ole jõutõstmist halvustav või spordiala mainet alandav.
Aluspüksid
Tõstetrikoo all tuleb kasutada kauplustest saadaolevaid mistahes puuvilla, nailoni või polüestri segust standardse kujuga aluspükse (mitte bokserlõikega pükse). Naistel on lisaks lubatud kanda kauplustest saadaolevaid tavalisi või sportlaste rinnahoidjaid. Ujumispükse või mõnda muud riietuseset, mis koosneb kummist või kummisarnasest venivast materjalist, arvestamata aluspükste vööpaela, ei ole tõstetrikoo all kanda lubatud.
Sokid
Sokke on lubatud kasutada.
- Sokid võivad olla ühe- või mitmevärvilised ja neil võib olla tootja logo.
- Sokid ei või olla nii pikad, et puudutavad põlvekapsli kaitset.
- Täispikkade sukkade või sukkpükste kasutamine on keelatud.
Jõutõmbe ajal peab tõstja kandma säärte katmiseks ja kaitseks sääre pikkusega sokke.
Tõstevöö
Võistlejail on lubatud kasutada tõstevööd. Tõstevöö kasutamise korral tuleb seda kanda tõstetrikoo peal. Materjal ja konstruktsioon:
- Tõstevöö vööosa peab olema nahast, vinüülist või muust vastavast venimatust materjalist ja see võib olla valmistatud ühest või enamast kihist, mis on üksteise külge ühendatud liimimise ja / või õmblemise teel.
- Vöös ei või olla ülemääraseid mistahes materjalist valmistatud polstreid, jäikusribasid või tugesid nii vöö pinnal kui ka kihtide vahel.
- Pannal peab olema kinnitatud vöö teisele otsale neetidega ja / või õmblemise teel.
- Vööl võib olla ühe või kahe nõelaga pannal või kiirlukk (kiirluku all mõeldakse kangmehhanismiga pingutus- / vabastusseadist vööl).
- Vöörihma aas peab olema kinnitatud pandla lähedale neetidega ja / või õmblemise teel. Paljud tõstevööd valmistatakse libiseva aasaga või kahe aasaga. Selliste tõstevööde kasutamine võistlustel ei ole lubatud. Tõstevööde, mille keelepoolne vaba ots on nii pikk, et ulatub ümber vöökoha ja kinnitub vöö külge, kasutamine ei ole lubatud, sest vöö paksus suureneb selliselt 26 mm-ni. Kõige sobivamad on tõstja keha järgi parajaks tehtud tõstevööd.
-
Tõstevöö välisküljel võib esineda tõstja, tõstja riigi või klubi nimi.
Mõõdud:
- Vöö laius mitte enam kui 10 cm.
- Vöö paksus mitte enam kui 13 mm põhiosa pikkuses.
- Pandla sisemõõt mitte enam kui 11 cm.
- Pandla välismõõt mitte enam kui 13 cm.
- Rihma aasa laius mitte enam kui 5 cm.
-
Vahemik tõstevöö pandla poolsest otsast kuni rihma aasa tagaservani mitte enam kui 25 cm.
Jalatsid
Tõstja peab kandma jalanõusid.
- Jalatsiteks sobivad ainult spordikingad või -saapad, tõste- või jõutõstesaapad või jõutõmbesussid. Eeltoodus on mõeldud sisespordialasid. Matkasaapad ja muud sarnased ei kuulu sellesse kategooriasse.
- Jalatsitel ei või olla metallist ogasid või tallanaelu.
- Mingi talla osa paksus ei või olla enam kui 5 cm.
- Tald peab olema mõlemal küljel ühtemoodi (s.o nii välis- kui siseküljel ühesuguse paksusega).
-
Lahtised sisetallad, mis ei ole tööstuslikult toodetud jalatsi osaks, ei või olla paksemad kui 1 cm.
Randmesidemed
Lubatud on kanda kuni 1 m pikkuseid ja kuni 8 cm laiuseid sidemeid. Mistahes muhvid, takjasribad, ripspaelad või tripid kindlamaks kinnitamiseks peavad mahtuma 1 m pikkuse sisse. Sidemel võib esineda pöidlasilmus (-aas) kindlamaks kinnitamiseks, kuid see ei või olla ümber pöidla või sõrmede võistlustõste sooritamise ajal. Lubatud on kanda standardseid müügilolevaid higipaelu, mille laius ei või olla enam kui 12 cm. Kombinatsioon randmesidemest ja higipaelast ei ole lubatud. Randmeside võib ulatuda randmeliigese keskkohast kõrgemale kuni 10 cm ja allapoole kuni 2 cm, kattes maksimaalselt 12 cm laiuse ala.
Põlvesukad
Lubatud on kasutada tõstjatele mõeldud põlvesukki, mille pikkus ei või ületada 30 cm. Valikuna on lubatud kasutada ka meditsiinilisi / kirugi põlvesukki, kusjuures Neopreen (=sünteetiline kummi) on ainus aktsepteeritav põlvesukas kasutatav materjal. Põlvesukad ei või puudutada sokke ega trikood. Põlvesukkadel ei tohi olla mistahes pinguteid (näiteks takjaribasid ja rihmu).
Üldist
- Õli, rasva või muude libestusainete kasutamine kehal, riietel või isiklikul varustusel on rangelt keelatud.
- Beebipuuder, talk, vaik, kriit või magneesium on ainukesed ained, mida võib kasutada kehal ja tõsteriietusel (mitte sidemetel!).
- Mistahes kleepuva aine kasutamine tõstejalatsi põhjal on rangelt keelatud. Siia juurde kuuluvad ka mistahes sisseehitatud kleepained nt. klaaspaber, smirgelriie jt. Samuti vaigu ja talgi lisamine. Vee pihustamine tallale on lubatud.
-
Mingeid võõraid aineid pole lubatud kasutada jõutõstmise varustuse juures. Siia hulka ei arvestata aineid, mida võidakse kasutada perioodiliselt steriliseeriva vahendina tõstekangi, pingi või tõstelava puhastamisel.